grzebin yaris

Ten rok jest naprawdę zwariowany… Pisałem już o elektrycznym Hummerze co już było dużym zaskoczeniem dla wszystkich. Teraz sprawy obracają się o 180 stopni. Zazwyczaj na ulicy spotykamy nudne i hybrydowe Toyoty Yaris, zapytacie pewnie dlaczego w ogóle o tym piszę. Śpieszę z wyjaśnieniem, Toyota na potrzeby homologacyjne wyprodukowała prawdziwego zabójcę hothatchy, Yarisa GR o mocy 261KM i napędem na 4 koła!!!!

grzebin yaris gr

Według nieoficjalnych źródeł historia powstania tak hardkorowego Yarisa jest dość krótka, prezes Toyoty – Akio Toyoda zapytał rajdowego mistrza świata Tommiego Makinena jak wyglądałby samochód jego marzeń. Trzeba przyznać że Japończyków poniosła fantazja…

Pod maską tego małego potwora znajdziemy 3 cylindrowy silnik o pojemności 1.6 oraz posiadający jedną turbinę. Yaris legitymuję się mocą 261 KM oraz momentem obrotowym na poziomie 360 Nm. Sprint do setki deklarowany przez producenta ma trwać 5,5 sekundy. Największym atutem nowej Toyoty Yaris GR jest na pewno jej napęd na 4 koła. Żaden inny konkurent nie może się pochwalić takim rozwiązaniem.

rafal grzebin yaris

 

Do Polski ma trafić tylko 400 Yarisów w wersji GR. Cena? Wersja bazowa to 134 900zł, z pakietem Sport cena rośnie do 162 900zł. Czy to dużo? Wbrew pozorom nie, w zamian dostajemy bardzo dobry samochód który najwięcej frajdy sprawie na torze. Nie liczmy że będzie to kolejna rodzinna toyota, Yaris GR to zupełnie inny rozdział i target klientów.

rafal grzebin toyota yaris gr

10 komentarzy “Toyota Yaris o mocy ponad 200KM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *