Maserati od lat z marnym skutkiem próbuje przebić się na rynku aut sportowych i luksusowych. Pomimo pięknej historii i włoskiego temperamentu nadal brakuje producentowi asa w rękawie który skłoniłby potencjalnych klientów do zainteresowania marką.

grzebin nowe maserati

Czy los się odwróci i Maserati odbije się? Model MC20 ma być początkiem zmian.
Czym jest MC20? Jest to auto sportowe, konkurujące między innymi z Lamborghini Huracanem czy Porsche 911. Nowe Maserati zostało wyposażone w centralnie umieszczony silnik V6 o pojemności 3 litrów który wyposażony został w 2 turbosprężarki. Pozwoliło to na wygenerowanie 630KM i 760 NM. Co ciekawe silnik jest zupełnie nowy i jest w całości projektem włoskiej marki, ciekawe jak będzie się sprawował.

rgrzebin maserati

Jakby tego było mało, MC20 waży 1450kg co pozwala mu na sprint od zera do 100 km w 2,9 s, a sprint od zera do 200 km/h zajmie ok. 8 s. Prędkości maksymalna została ustalona na poziomie 325 km/h.

Kolejną ciekawostką jest to że zostanie wyprodukowanych tylko 400 sztuk z czego już wiadomo że aż dwa egzemplarze będą jeździć po Polsce.

Co myślicie o nowym pojeździe ze stajni Maserati? Uda się odbić od dna i wrócić do swoich sportowych korzeni? Dajcie znać w komentarzach!

grzebin mc20

10 komentarzy “Piękne i szybkie – Maserati MC20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *