Najbliższy Rajd Dakar wystartuje 3 stycznia 2021 roku. Edycja ta odbędzie się w Arabii Saudyjskiej. W gronie kierowców mamy też swoich reprezentantów. Start i metę zaplanowano w Jeddach, miejscowości położonej w pobliżu Morza Czerwonego.

Jak znana jest to impreza niech świadczą nazwiska uczestników – Carlos Sainz, Stephane Peterhansel, Orlano Terranova, Nasser Al-Attiyah, a wśród nich Kuba Przygoński. Samochody w których czołowi zawodnicy będą walczyć o zwycięstwo to Mini JCW przygotowane przez X-raid, Toyoty Hilux przygotowane przez Overdrive Toyota i Toyota Gazoo Racing, dakarowe Peugeoty przygotowane przez Abu Dhabi Racing.

rafal grzebin na dakarze

Polscy reprezentanci w rajdzie Dakar 2021 nie stanowią dużej grupy. W klasie samochodów terenowych, jak pisałem wcześniej, wystartuje Kuba Przygoński który ma szansę powalczyć o podium. Kolejnym reprezentantem jest Aaron Domażała, również upatrywany jest jako faworyt swojej kategorii, a startować będzie w klasie SSV. Ostatnim startującym na 4 kołach, a zarazem debiutantem będzie Marek Goczał, który również wystartuje w klasie SSV. Polacy wystartują również motocyklami – Adam Tomiczka i Maciej Guza, oraz na quadach – Kamil Wiśniewski.

Na zwycięstwo w Rajdzie Dakar nie wystarczy tylko doskonała jazda kierowcy i perfekcyjne opracowanie trasy przez pilota, również ważna jest załoga przygotowująca auta. Trzymamy kciuki za naszych!

grzebin o dakarze

 

10 komentarzy “Polscy zawodnicy na Dakarze 2021

  1. Jazdę samochodem jestem w stanie sobie wyobrazić, ale walczyć tyle kilometrów na motocyklach czy quadach to jest niewyobrażalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *