rafal grzebin nurburgring

Stało się! Mercedes wraca z nowym rekordem na Nordschleife wśród aut produkcyjnych. Udało się tego dokonać za sprawą nowej, brutalnej odsłony Mercedesa AMG GTS o oznaczaniu BLACK SERIES (mimo że jest pomarańczowy).

Do rzeczy, Mercedes przejechał północną pętlę toru Nürburgring w czasie 6minut i 43 sekundy. Jest to wynik o sekundę lepszy od zdetronizowanego Lamborghini Aventadora SVJ. Dla porówniania Lamborghini Huracan Performante +9s, Porsche 918 Spyder +14s, Porsche 911 GT2 RS +4s.

rafal grzebin gts amg

Za kierownicą zasiadł wyczynowy kierowca który na co dzień ściga się w serii GT3 – Marco Engel. AMG dysponuje mocą 720KM, co ważne dokładnie taki sam model może kupić każdy klient w salonie Mercedesa. Samochód podczas bicia rekordu wyposażony był w seryjną oponę Michelin Pilot Sport Cup2 R, która znana jest ze swoich doskonały możliwości torowych. Oprócz tego inżynierowie poprawili ustawienia zawieszenia zyskując pewnie cenne ułamki sekund, ale jednocześnie podając te ustawienia, tak więc każdy klient może mieć dokładnie tak samo skonfigurowanego Mercedesa.

rafal grzebin amg

10 komentarzy “Nowy rekord na Nürburgring – AMG GTS BLACK SERIES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *